Strzelanina Gorzów Wielkopolski 14.07.2014, film z zajścia

lipiec 2014 Posted by buasinski

Ten odtwarzacz Flash wymaga wtyczki Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Film z zajścia, które miało miejsce dziś rano w Gorzowie Wielkopolskim. Policjanci strzelają do człowieka, który nie stanowi dla nich zagrożenia, a następnie ociągają się z udzieleniem mu pierwszej pomocy.

Ktoś ukradł fotoradar straży miejskiej... w czasie ich służby

lipiec 2014 Posted by poscigi.pl


fotografia: poscigi.pl

Tego jeszcze nie było. W poniedziałek ktoś ukradł fotoradar straży miejskiej w Krośnie Odrzańskim. Zginął, kiedy „pracował” przy trasie w kierunku Radomicka. – Wreszcie nie mają maszynki do zarabiania pieniędzy – komentują mieszkańcy miasta i śmieją się ze strażników.

Cała rozmowa Belki z Sienkiewiczem

czerwiec 2014 Posted by wprost.pl

Tygodnik "Wprost" przedstawia całą zawartość (bez cięć) zawartość pliku dźwiękowego z nagraną rozmową szefa Narodowego Banku Polskiego Marka Belki z ministrem spraw wewnętrznych Bartłomiejem Sienkiewiczem.

Zarobki w ZUS – nawet ponad 17 000 zł miesięcznie bez dodatków

czerwiec 2014 Posted by regiopraca.pl

zarobki w ZUS
wykres: Opracowanie własne Sedlak & Sedlak na podstawie danych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych

Zatrudnieni w ZUS otrzymują miesięcznie od 1680 zł do 17630 zł płacy zasadniczej. Najlepiej wynagradzani są: Główny Księgowy Funduszy oraz Główny Księgowy Zakładu. Widełki płacowe dla tych stanowisk obejmują kwoty od 5880 zł do 17630 zł bez dodatków.

66 milionów złotych. Na portalu e-Dolny Śląsk zarabia firma związana z lokalnymi politykami.

czerwiec 2014 Posted by Gazeta Wrocławska

Paweł Hreniak z Prawa i Sprawiedliwości, wojewódzki radny PiS (z prawej), ostro krytykuje portal. I zapowiada, że klub PiS-u poważnie rozważa zawiadomienie służb zewnętrznych, by przyjrzały się sprawie.
fotografia: Mikołaj Nowacki

Co dostaniemy za 66 mln zł? W większości z Unii Europejskiej. Superplatformę internetową, jakiej tu jeszcze nie było? Czy nic niezwykłego i zwykłe pytania o biznes i politykę?

Pogorszenie wzroku a prawo jazdy

maj 2014 Posted by moto.wp.pl

Slit lamp examination
fotografia: Wikipedia

Jednym z warunków otrzymania prawa jazdy jest odpowiedni stan zdrowia przyszłego kierowcy. Musi zostać on potwierdzony orzeczeniem lekarskim. Badania, które często odbywają się w ośrodku szkolenia kierowców, mają najczęściej bardzo powierzchowny charakter. Ich wynik nie jest jednak nieodwołalny. W przyszłości powtórne badanie może skutkować odebraniem uzyskanego prawa jazdy.

Posłowie zdecydowali. Posiadacze prawa jazdy kategorii B będą mogli jeździć motocyklami.

maj 2014 Posted by regiomoto.pl

skuterzysta
fotografia: Karol Biela

Osoby posiadające co najmniej od trzech lat prawo jazdy kategorii B będą mogły jeździć motocyklami lub skuterami, z automatyczną skrzynią biegów, o pojemności do 125 cm³ - zakłada uchwalona w piątek (9 maja) przez Sejm nowelizacja ustawy o kierujących pojazdami.

Łódzcy strażnicy miejscy oskarżeni o pobicie studenta

kwiecień 2014 Posted by Zlikwidować Straż Miejską

Straż Miejska Łódź
fotografia: Lukasz Cynalewski/Agencja Gazeta

Trzech łódzkich strażników miejskich stanie przed sądem za przekroczenie uprawnień wobec studenta, który nie chciał przyjąć dwóch mandatów.

Rachunek za igrzyska

kwiecień 2014 Posted by Rzeczpospolita

Jagna Marczułajtis-Walczak
fotografia: Stanisław Rozpędzik

Na co Komitet Konkursowy Kraków 2022 wydawał publiczne pieniądze.

Portal bezkompromisowo.pl ujawnił wykaz rachunków stowarzyszenia powołanego do przygotowania i promocji olimpiady w Krakowie w 2022 r.

Jedna opłata za egzamin na prawko bez względu na liczbę podejść?

kwiecień 2014 Posted by mojeauto.pl

DW 0268R
fotografia: mojeauto.pl

W dzisiejszych czasach zdobycie uprawnień do prowadzenia samochodu wiąże się niejednokrotnie ze stresem, z koniecznością poświęcenia sporej ilości wolnego czasu i wreszcie z dość dużym wydatkiem pieniężnym. Zwłaszcza, gdy do egzaminu podchodzi się po kilka, kilkanaście razy... Pojawiła się iskierka nadziei, że niebawem może się to zmienić.

Poprosił o ścieżkę, więc postawili zakaz wjazdu. To absurd!

kwiecień 2014 Posted by gazeta.pl

Warszawa, Pole Mokotowskie
fotografia: Agata Grzybowska / Agencja Gazeta

Na chodniku za pomnikiem Jazdy Polskiej na warszawskich Polach Mokotowskich nie mieszczą się rowery i piesi. Rowerzysta poprosił urzędników o wybudowanie 50 metrów ścieżki rowerowej obok chodnika. Urzędnicy ustawili zakaz wjazdu dla rowerów.

WORD-y walczą o przeżycie.
Chcą egzaminów na prawko w 8-tysięcznych miastach.

 

kwiecień 2014 Posted by regiomoto.pl

Mirosław Szadkowski
fotografia: Tadeusz Klocek

Mirosław Szadkowski, szef radomskiego ośrodka, zapowiada walkę o klientów. Jego pomysł to odpowiedź na możliwości zdawania egzaminu na prawo jazdy w Puławach czy Ostrowcu Świętokrzyskim.

Afera łapówkarska w lubelskim WORD:
CBA zatrzymało osiem kolejnych osób

 

marzec 2014 Posted by kurierlubelski.pl

WORD Lublin
fotografia: Kurier Lubelski

Agenci CBA zatrzymali kolejnych osiem osób zamieszanych w aferę łapówkarską w lubelskim WORD. Wśród nich jest właściciel lubelskiej szkoły nauki jazdy, pracownik WORD-u w Lublinie oraz zdający egzamin i pośrednicy.

Emil łowca fotoradarów S01E01

marzec 2014 Posted by onyx84d

Pierwszy odcinek programu Emil łowca fotoradarów stacji TVN Turbo poświęconego Emilowi Rau - człowiekowi, który postanowił wypowiedzieć wojnę fotoradarom w Polsce. Emisja w środy o 22:20, powtórka w soboty o 21:55.

Kompromitacja Straży Miejskich

marzec 2014 Posted by narodowcy.net

Straż Miejska
fotografia: PAP/Grzegorz Michałowski

Korupcja, lenistwo, nadużywanie władzy, łamanie przepisów, zakupy w godzinach pracy, a nawet pobicia obywateli, których mają przecież chronić. Tak pracują strażnicy miejscy w całej Polsce.

Prawo jazdy? Nie, dziękuję. Wolę jeździć autobusem.

marzec 2014 Posted by gazetaprawna.pl

prawo jazdy
fotografia: ShutterStock

W niektórych ośrodkach egzaminacyjnych chętnych jest tak mało, że teorię i praktykę można zdawać w dniu zapisu. Przedstawiciele wojewódzkich ośrodków ruchu drogowego (WORD) oraz szkół jazdy zgodnie przyznają – takiego kryzysu w branży nie było jeszcze nigdy w historii. W efekcie pracę tracą i egzaminatorzy, i instruktorzy. A ośrodki szkolenia imają się wszelkich sposobów, aby przyciągnąć klientów – organizują promocje, dni otwarte i się konsolidują.

Ogólnopolska wystawa motocykli i skuterów 2014

marzec 2014

Junak 901 RS czarno-czerwony
fotografia: egzaminatorzy.pl

Pomimo usilnych starań urzędników mających na celu utrudnianie egzystencji obywatelom, istnieją jeszcze pojazdy, którymi można poruszać się po drogach publicznych bez konieczności zadawania się z bandą łapówkarzy z ośrodków egzaminacyjnych. W myśl obecnie obowiązującej ustawy, osoby urodzone przed 18 stycznia 1995 roku mogą prowadzić motorowery bez żadnych uprawnień.

Poniżej obszerna galeria zdjęć z wystawy motocykli i skuterów. Zaprezentowano na niej wiele pojazdów, którymi można jeździć posiadając kategorię prawa jazdy AM lub - w przypadku szczęśliwców urodzonych przed wyżej wspomnianą datą - bez żadnych uprawnień.

Usłyszał w ZUS: "To pan wierzy jeszcze w swoją emeryturę?"

luty 2014 Posted by dziennikwschodni.pl


fotografia: dziennikwschodni.pl

Zostałem zlekceważony, a urzędniczka złamała chyba wszystkie podstawowe standardy obsługi klientów – uważa nasz Czytelnik, który wybrał się do lubelskiego oddziału ZUS, by dowiedzieć się kilku rzeczy o reformie emerytalnej.

Wyzwiska, pyskówki i kopniaki. Co się dzieje na egzaminach na prawo jazdy?

 

luty 2014 Posted by Gazeta.pl Katowice

Wyzwiska, pyskówki i kopniaki. Co się dzieje na egzaminach na prawo jazdy?
fotografia: gazeta.pl

- A w dupie cię mam, frajerze. Ty matole jeden, jak uczysz! - to tylko niektóre komentarze, które padają pod adresem egzaminatorów Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Katowicach. Zdarza się też, że agresywni kierowcy ich atakują.
- Prawda jest taka, że osoby, które chcą zdobyć prawo jazdy, muszą oprócz wiedzy i umiejętności powstrzymać się od sponiewierania egzaminatora.

Płacimy trzy razy wyższe podatki niż w Anglii

luty 2014 Posted by finanse.wp.pl

Londyn
fotografia: AFP / Andrew Cowie

Ministrowie finansów - były i obecny - przekonują, że mamy w Polsce jedne z najniższych podatków, a wysokie to są w Wielkiej Brytanii. Prawda jest jednak brutalna. Brytyjczyk oddaje państwu niemalże tyle samo pieniędzy co Polak, ale zarabia kilka razy więcej - pisze "Fakt".

Gazeta postanowiła sprawdzić, kto naprawdę płaci więcej - Polak czy Brytyjczyk. U nas pensja minimalna to 1680 zł brutto. Płacimy więc z tytułu PIT i składek ZUS 443 zł, czyli 26,4 proc. pensji. Tymczasem Brytyjczyk przy pensji minimalnej 5220 zł oddaje mniej niż Polak bo 440 zł, czyli 8,4 proc.

Podobnie jest w innych krajach Europy. W Hiszpanii państwo zabiera 18,1 proc. z pensji minimalnej na poziomie 3172 zł, na Słowacji - 19,8 proc. Nawet u Francuzów, którzy muszą oddawać 1374 zł przy płacy minimalnej 5977 zł, to mniej niż w Polsce - 23 proc.

Mniejsze podatki niż my płacą także Czesi i Litwini.

Jak pisze gazeta, nie przeszkadza to ministrowi finansów wmawiać nam, że Polacy nie mają powodów do narzekań. Prawda jest jednak taka, dodaje "Fakt", że niskie to mamy pensje, od których państwo z roku na rok każe płacić nam coraz więcej.

Polub finanse.wp.pl na Facebooku.

153 miliardy złotych już w ZUS

luty 2014 Posted by Moja Emerytura

Zapłać, Umrzyj, Spierdalaj!
fotografia: memgenerator.pl

Otwarte fundusze emerytalne przekazały do ZUS 153,151 mld złotych. Ta gigantyczna operacja finansowa odbyła się bez problemów.

Prezydent podpisał budżet. Aż 47 miliardów deficytu!

styczeń 2014 Posted by ze-swiata.pl

Bronisław Komorowski
fotografia: Wojciech Grzędziński/Wikimedia

Prezydent Bronisław Komorowski podpisał ustawę budżetową na 2014 rok. Uchwalony przez Sejm budżet przewiduje deficyt w wysokości 47 miliardów złotych.

Urzędnicy dostaną trzynaste pensje. Ekonomiści krytykują.

styczeń 2014 Posted by hotmoney.pl

pięćset złotych
fotografia: urzedasy.pl

W całej sferze budżetowej trwają wypłaty trzynastych pensji, tzw. trzynastek. Urzędnicy, nauczyciele, policjanci, strażacy i inni pracownicy sfery budżetowej dostaną dodatkową wypłatę w wysokości 8 procent rocznego wynagrodzenia, czyli 100 procent miesięcznej pensji.

13 lat temu powstała Platforma Obywatelska.

styczeń 2014 Posted by niezlomni.com

Platforma Obywatelska
fotografia: niezlomni.pl

24 stycznia 2001 r. powstała Platforma Obywatelska – jako partia Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej zarejestrowana 5 marca 2002 roku. Jej głównymi założycielami byli Andrzej Olechowski, Maciej Płażyński z AWS i Donald Tusk z Unii Wolności.

Rodzice dzieci niepełnosprawnych manifestowali przed KPRM

styczeń 2014 Posted by wiadomości wp.pl

Piotr Ikonowicz
fotografia: Polska Agencja Prasowa / Bartłomiej Zborowski

Kilkudziesięciu rodziców wraz ze swymi niepełnosprawnymi dziećmi demonstrowało przed kancelarią premiera. Domagali się m.in. uzawodowienia ich pracy jako opiekunów i podniesienia świadczeń. Protestujący trzymali transparenty z hasłami: "Jestem niepełnosprawny, jestem głodny". Wznosili okrzyki: "Raz, dwa, trzy, cztery - precz z tym rządem do cholery".

Egzamin zdany, prawo jazdy nie wydane

styczeń 2014 Posted by CEPERolkV3

Akcja jest wyrazem protestu młodych kierowców pokrzywdzonych przez zmianę przepisów dotyczących egzaminów na prawo jazdy. W wyniku wejścia w życie nowej ustawy, część młodych kierowców, pomimo że zdała egzamin państwowy, prawa jazdy nie dostała.

Prawo jazdy za łapówkę w lubelskim WORD. Kolejni zatrzymani.

styczeń 2014Posted by dziennikwschodni.pl


fotografia: dziennikwschodni.pl

Agenci CBA zatrzymali kolejne siedem osób, podejrzanych o korupcję przy zdawaniu egzaminów na prawo jazdy. To dalszy ciąg afery łapówkarskiej w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Lublinie.

Na kolana przed urzędnikiem państwowym?

styczeń 2014Posted by AirCraft

Na kolana przed urzędnikiem państwowym Na kolana przed urzędnikiem państwowym
fotografia: AirCraft

Dzisiaj w sądzie w Gdańsku zobaczyłem takie coś.
Petentka klękająca przed punktem informacyjnym w Sądzie Rejonowym Gdańsk-Południe. Pytanie: co projektanci mieli na myśli? Jeśli myśleli o niepełnosprawnych, to się chwali, jednak zapomnieli chyba o potrzebach większej części sprawnych osób, które także korzystają z informacji w sądzie. Dodam, że jest to nowy budynek, architekci mieli możliwości. Żarcik czy porażka? Cóż, w polskich publicznych placówkach nic się nie zmieniło, urzędnik dalej ważniejszy jest od klienta, który musi padać na kolana.

Chciał wypić piwo czy nie? Sprawa zakończy się w sądzie.

styczeń 2014Posted by Gazeta.pl

usiłowanie wystawienia mandatu za usiłowanie wypicia piwa
fotografia: Jędrzej Wojnar / Agencja Gazeta

Policjanci chcieli wypisać mandat za usiłowanie spożycia alkoholu osobie, która - jak twierdzi - miała przy sobie piwo, ale zamknięte. Sprawa zakończy się w sądzie. Problem, gdzie faktycznie nie można pić, zostanie.

Sejm przyjął ustawę o tak zwanej bratniej pomocy

styczeń 2014 Posted by Polonia Christiana

Fotograf nieznany, Łamanie szlabanu, Gdańsk - Kolibki, wrzesień 1939
fotografia: Narodowe Archiwum Cyfrowe

10 stycznia br. Sejm przyjął ustawę o tzw. bratniej pomocy, która w ub. roku wzbudziła wiele kontrowersji. Ustawa zezwala obcym służbom na wjazd do naszego kraju i udział w pacyfikowaniu np. zgromadzeń masowych, jeśli zagrażają one porządkowi i bezpieczeństwu publicznemu. Co ciekawe daje ona nawet większe uprawnienia obcym funkcjonariuszom – nie tylko z UE, ale także z innych krajów – niż rodzimym. Ekspert z Biura Legislacyjnego Senatu właśnie zaproponował kilka poprawek.

ZUS rozpoczyna budowę pałacu za 33 000 000 zł

styczeń 2014Posted by PolskiePiekielko.pl

pałac siedziba ZUS w Łodzi
fotografia: zus.pox.pl

Według szacunków Zakładu Ubezpieczeń Społecznych deficyt polskiego systemu emerytalnego w 2015 roku ma wynieść od 61,6 mld zł do 74,9 mld zł. Mimo to Zakład wciąż buduje nowe pałace.

Lista nieoznakowanych radiowozów w Polsce

grudzień 2013 Posted by adrenalinemotorsport.pl

nieoznakowane radiowozy
fotografia: www.adrenalinemotorsport.pl

Witaj w aktualnej bazie nieoznakowanych radiowozów w Polsce. Użytkownicy portalu Adrenaline Motorsport na bieżąco uzupełniają informacje. Zauważyłeś nieoznakowany radiowóz? Prześlij nam jego numer rejestracyjny, miejsce gdzie go spotkałeś oraz zdjęcie. Dołącz do naszej bazy! Informacje przesyłaj na kontakt@adrenalinemotorsport.pl
Aby zobaczyć numery rejestracyjne, marki i kolory lakieru nieoznakowanych radiowozów należących do Policji, Straży Miejskich i Inspekcji Transportu Drogowego kliknij na interesujące Cię województwo lub miasto. Sprawdź jakimi autami poruszają się służby w Twojej okolicy, a także na trasach, które przemierzasz. Nie daj się zaskoczyć! Życzymy bezpiecznych podróży bez mandatów!

dolnośląskie, Wrocław
kujawsko-pomorskie
lubelskie
lubuskie
łódzkie
małopolskie, Kraków
mazowieckie, Warszawa
opolskie
podkarpackie
podlaskie
pomorskie
śląskie, Katowice
świętokrzyskie
warmińsko-mazurskie
wielkopolskie
zachodniopomorskie

Były egzaminator z Kielc podejrzewany o przyjmowanie pieniędzy

grudzień 2013 Posted by echodnia.eu

egzaminator WORD Kielce zatrzymany
fotografia: policja

Właściciela jednej z kieleckich szkół jazdy policjanci podejrzewają o to, że powoływał się na wpływy w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego i przyjmował pieniądze, za obietnice załatwienia zdania egzaminu na prawo jazdy.

Kolejny oblany egzamin

listopad 2013 Posted by kerim85

kolejny oblany egzamin

Kobieta otrzymała mandaty za kierowanie pojazdem bez uprawnień oraz jazdę bez zapiętych pasów bezpieczeństwa na łączną sumę 600 złotych.

Zdał na prawo jazdy, ale go nie otrzymał.
Będzie walczył w sądzie.

 

listopad 2013 Posted by wMeritum.pl

DAF
fotografia: WORD Warszawa

Mieszkaniec Warszawy pomimo zdania egzaminu prawa jazdy nie otrzymał. Zapowiada walkę w sądzie z działaniami urzędników.